AKTUALITY

20. 4. 2017
Mám radost z tohoto facebookového ohlasu:
S tříletou dcerou jsem tuhle knížku četla celé těhotenství, jednotlivé pasáže zná nazpamět. Teď už má přes tři týdny sestru a plánuje další sourozence. Ve třech a půl letech ví, k čemu je placenta, že miminko plave v plodové vodě a že mateřské mléko není jen potrava, ale taky lék. Nejvíc mě ale pobavilo, když si před pár dny našla nějaký proužek papíru a šla na záchod dělat si těhotenský test. ”
Anna Sedlická, Praha
Tak to je výborné a děkuji!

 

18. 4. 2017
Srdečně vás zvu na svou přednášku 15. května 2017 od 14 hodin na Festivalu o těhotenství, porodu a rodičovství Příprava na porod a kojení – jak vám může pomoct dula, v MediaKlubu Spálená, Spálená 8, Praha 1.

jaSTRP

18. 4. 2017
Srdečně zvu na Festival o těhotenství, porodu a rodičovství v rámci Světového týdne respektu k porodu, letos již podvanácté! www.respektkporodu.cz
Skvělá akce, jíž se každý rok účastním jako přednášející, průvodkyně žáků a studentů ze škol, dula v  Poradně duly i jako posluchačka. Po celý týden si na festivalu v obchůdku s knihami můžete koupit i Povídej mi, jak jsem se narodil/a.

banner300x70_2017-1

4. 4. 2017
Blogerka Heidi Johana Vacek zařadila knihu Povídej mi, jak jsem se narodil/a mezi 10 nejuniverzálnějších vánočních dárků (nebo dárků k jakékoliv příležitosti), a to mě potěšilo! Díky!
O knížce od 5:15 minuty. Podívejte.

https://www.youtube.com/watch?v=Hn2TZT_YLGc&feature=youtu.be

3. 4. 2017
Děkuji za ohlas paní Jitce Blábolilové, lékařce, která se věnuje celostní gynekologii a porodnictví, a jejím dětem. www.jitkablabolilova.cz
“Už se kochám. Krásně a citlivě napsané, hezké ilustrace.
Děti jsou knihou nadšené. Čteme každý večer; mám páreček – jeden večer verze pro syna a druhý večer pro dceru. Děti zaujala práce porodní asistentky.
Synovi v knize schází svatba – jeho slovy ´ta je pro rodinu také důležitá´.
Děkuji za vydařenou knihu. Cítím, že působí i léčebně.”

ohlasJB

15. 3. 2016
Děkuji za milý ohlas Janě Frajtové z Chebu. Těší mě, že se knížka dětem líbí.
“Jsem zase nadšená z knížky Povídej mi, jak jsem se narodil. Krásně jemně a citlivě s krásnými obrázky popisuje všechno kolem přirozeného zrození. Moje děti ji milují a teď jsem ji půjčila kamarádce a zase radost u dětí.”

 

14. 5. 2015
Zítra na Den rodiny to bude rok, co jsme pokřtili knížku Povídej mi, jak jsem se narodil/a v milé společnosti žen, mužů, dětí, od miminek po babičky a jednoho děděčka. U této příležitosti vyhlašuji speciální nabídku 2 KNIHY ZA 300 Kč (bežná cena jedné knihy je 200 Kč). Nabídka platí ode dneška do neděle 24. května. Objednávejte přes KOUPIT KNIHU 

100_7384

11. 5. 2015
Dnes dvě knížky putují do Olomouce. Kam půjdou další?
Udělejte radost svým dětem, sobě, některé nastávající mamince, porodní asistentce, dule nebo dětem ve školce… Ceny a objednávky zde.

zasilka

25. 4. 2015
Ve Vrchlabí knížku dostanete u duly Moniky Anny Kašparové, která o ní říká:
“Našim dětem a především holčičkám bychom měli předávat pozitivní informace o porodu, neboť to ovlivňuje jejich očekávání, se kterým pak půjdou ke svým vlastním porodům, a tedy i průběh těchto porodů… Tohle je moc pěkná knížka pro děti o narození miminka. Hodí se pro povídání s dětmi o tom, jak se narodily, při očekávání narození sourozence nebo pro seznámení s tím, jak přirozený porod probíhá a jak může být krásný. Knížka se hodí i jako dárek k narozeninám dítěte, k narození miminka apod.”

Monika Anna Kašparová, dula, Vrchlabí

2. 4. 2015
Srdečně  zvu na jubilejní 10. ročník informativního festivalu o těhotenství, porodu a šestinedělí se zajímavými přednáškami, diskusemi a filmovými projekcemi v rámci Světového týdne respektu k porodu. Podrobný program najdete na www.respektkporodu.cz   Koná se 18. až 24. května 2015!

banner 300×70px

2. 4. 2015
U příležitosti dnešního Mezinárodního dne dětské knihy s radostí vyhlašuji 10% slevu na knížku o čekání a narození miminka Povídej mi, jak jsem se narodil/a. Můžete ji tedy koupit za 180 Kč. Tato sleva platí na všechny objednávky do 14. dubna.
letacek novy

25. 2. 2015
Skvělá organizace Hnutí za aktivní mateřství, jehož jsem dlouholetou členkou, přidalo knihu Povídej mi, jak jsem se narodil/a do svého e-shopu. Informuje o tom zde.

logo HAMnove

18.2.2015
Včera krásná zkušenost ve třetí třídě jedné pražské základní školy. Povídali jsme si o tom, jak miminko přichází na svět.  Děti byly milé, aktivní, sebevědomé, pozorné a ukázněné. Ptaly se, některé  doplňovaly své znalosti a zkušenosti.  Mohly si dělat poznámky. Na závěr ve skupinkách odpovídaly na otázky. A následovat bude výtvarné zpracování daného tématu.

skola2 100_7987 100_7990

10. 2. 2015
Na svém webu o Povídej mi, jak jsem se narodila/a říká Kristina Neubertová Zemánková, porodní asistentka, maminka 2 dětí: “Překrásná knížka o porodu pro děti, výborná při čekání na narození sourozence.”
www.strom-zivota.net

Obličej 2

30.1.2015
Moc mě těší tato milá reakce. Děkuji.
“Lutujem, ze som kupila len jednu, lebo je to jedna z najkrajsich kniziek, ake som kedy vobec drzala v ruke, to myslim celkom uprimne. Nedavno som ju velmi spontanne darovala mojej dobrej kamaratke, mysliac si, ze nebude problem ju zohnat…Moj patrocny syn ju miluje a stale sa ma na nu vypytuje, kedze som mu vtedy slubila, ze si hned kupime dalsiu, aby sme si ju mohli citavat…”
Z.B.

30.1.2015
Blahopřeji milé Markétě Kotkové, ilustrátorce knížky, k narození dcerušky Valérie v prosinci. Markéta má také nové webové stránky věnované tvorbě pro děti: www.papillon-detem.cz

23.12.2014
Děkuji za milou reakci Zuzaně:
Chcem vám poďakovať za prekrásnu knihu “Povídej mi, jak jsem se narodil/a”. Môj ani nie päťročný syn ju má veľmi rád, často mi ju sám prinesie, aby som mu z nej čítala. A ja mám čo robiť, aby som sa pri každej druhej vete nerozplakala.  Po niekoľkých prečítaniach sa mi to už celkom darí…   Veľa radosti a úspechov do ďalšej práce a tiež krásne prežitie sviatkov praje študujúca dula Zuzana “

7.12.2014
Podívejte se na novou video upoutávku ke knížce, a jestli se vám líbí, sdílejte ji s přáteli. Technická realizace a hudba Jakub Jirásek. Díky, Jakube!

Povídej mi, jak jsem se narodil/a na Youtube

3.12.2014
S radostí sdílím reakci, která mě moc potěšila, a děkuji Žanetě: “Vlasti, moc děkujeme za tvou knihu Povídej mi, jak jsem se narodil/a …. naše dcerka ji miluje a chce ji číst skoro každý den, dokonce už ji i sama vypráví, já jen otáčím listy… to jsou kouzelné okamžiky. Děkuji za tebe a tvou knihu.”
Žaneta Kubešová

2.12.2014
PŘEDVÁNOČNÍ AKCE!
Ode dneška do 20.12.2014 knihu Povídej mi, jak jsem se narodil/a u autorky koupíte s 10% slevou, tedy za 180 Kč. Dárek pro děti, pro nastávající maminky, do školky nebo do knihovny… Objednávejte, ráda vám knihy pošlu. Jak objednat.
letacek novy

5.11.2014
Neodbývejme dotazy dětí - rozhovor, který se mnou vedla Míla Kramná z o.s. Aperio. Děkuji.
aperio-logo_160x200

5.11.2014
6. a 7. listopadu knížku zakoupíte na stánku České asociace dul na konferenci Porod doma, co o něm víme? v Praze v hotelu Olšanka.
http://www.pdcap.cz/Texty/KonferenceKPD/PozvankaKPDcz.html

22.10.2014
Knížku dostanete na veletrhu Ezoterika v Pardubicích 15.-16. listopadu na stánku České asociace dul.  Těší se tam na vás kolegyně Dita Poustecká.

dula1

18.9.2014
Markéta Kotková nám půjčila originály ilustrací, které si můžete prohlédnout během besedy v A-centru ve čtvrtek 25.9. od 15:30.
Těším se na setkání a povídání!
Přihlášky přes A-centrum: http://www.acentrum.eu/program/povidej-mi-jak-jsem-se-narodila-2014-09-25-1530

Za devet mesicu

1.9.2014

Srdečně zvu do pražského A- centra ve čtrtek 25. září od 15:30 na besedu a autogramiádu!
Výjimečná příležitost zakoupit knihu s 10% slevou – za 180 Kč.
Povídat si můžeme o knížce, porodech, kojení, dětech a rodičovství… Těším se!
Přihlášky přes A-centrum: http://www.acentrum.eu/program/povidej-mi-jak-jsem-se-narodila-2014-09-25-1530

jakBanner3-1

15.9.2014
Přijďte na Střelecký ostrov ve čtvrtek 18. září od 18:30 na koncert, kde bude představena nová iniciativa Jak jinak (rodit, žít, umírat…). Budu i s knížkou na stánku organizací podporujících pozitivní změny v českém porodnictví.

jak jinak

1.9.2014
Děkuji Aleně Souškové, mamince tří dětí, pěstitelce a chovatelce, spoluautorce stránek
www.poddracimkamenem.cz za doporučení:

“Vlasta Jirásková, dula, laktační poradkyně, lektorka, autorka a vůbec zkrátka zajímavá (navrch aktivní a akční) žena, napsala a vydala knihu pro děti a rodiče Povídej mi, jak jsem se narodil/a.
Kniha je to krásná na pohled a něžná na přečtení, a jak název napovídá, vypráví (dětem) o tom, jak lidé přicházejí na svět.

Mluví o lásce (partnerské i rodičovské), vztahu (k lidem i k životu), milování (fyzickém i tom tělo překračujícím), radosti a napjatém očekávání, citech a pocitech a hlavně, hluboce lidsky a věrně o porodu a zázraku zrození.

A to je zázrak, u kterého jsme byli všichni, který se nás týká a dotýká, který je pro nás pro všechny důležitým a často určujícím a právě proto by měl být tématem, o kterém si povídáme i s dětmi.

Ve Vlastině knížce sice chybí porodní sál, tým lékařů v rouškách i přístroj co dělá píp, zato však obsahuje srozumitelné a s vhledem a porozuměním podané sdělení, že porod je přirozený proces, fyzické (byť fyzicky náročné) završení toužebně očekávaného spění.

Tahle Vlastina citová (i finanční – kniha vyšla vlastním nákladem) investice, podpořená krásnými a hloubku majícími ilustracemi Markéty Kotkové, stojí za opakované přečtení. A tak, protože se mě, jakožto ženy a matky, téma porodů (a literatury pro děti!) týká, tuhle knížku doporučuji. Povídejte jim.”  zde

28.8.2014
Děkuji dokumentaristce Lence Cingrošové za milou reakci:

Milá Vlasto, dodnes jsem ti nevyjádřila slova chvály na tvou překrásnou knížku. Ke čtení jsem se dostala až teprve nedávno a byl to pro mě krásný a dojemný zážitek. Moc Ti za ni děkuju a přeju Ti, abys napsala nějaký pokračování. To vlastně přeju nám všem.”

29.6.2014
Děkuji A-centru za pozvání na Áčkofest! Byla to moc příjemná a vydařená akce!

100_7705 100_7712 100_7710    více fotek je na facebooku zde.

27.6.2014
Srdečně zvu na Áčkofest, který se koná ZÍTRA na Střeleckém ostrově! Bohatý program pro celou rodinu. Hned u vchodu budu po celé odpoledne prodávat a podepisovat knihu Povídej mi, jak jsem se narodil/a. https://www.facebook.com/festivalAckofest

10Ackofest

10.6.2014
V sobotu 14.6. na Svatojánském jarmarku v Lesní školce Šárynka budou knížky na prodej a v 15 hodin proběhne autogramiáda.
https://www.facebook.com/events/689399411099380/

Sarynka

1.6.2014
Od zítřka se kniha Povídej mi, jak jsem se narodil/a bude prodávat na mezinárodním kongresu porodních asistentek ICM v Praze, na který se sjelo přes 3 500 účastnic z více než 100 zemí světa.  Děkuji organizátorkám za pozvání na dnešní zahájení, bylo mi ctí zúčastnit se.

100_7456

¨V+Marie
s porodní asistentkou Marií Vnoučkovou, která byla před 2 týdny jednou z kmotřiček a dobrých sudiček knížky

29.5.2014
Chcete-li knihu podpořit, prosím sdílejte odkazy. Vyberte si banner, stáhněte ho, umístěte na své stránky a aktivujte proklik. Děkuji!

jakSquare1   jakSquare13   jakSquare14   jakButton13

jakButton1   jakBanner13

jakBanner3-1

26.5.2014
Vyjádření rodinné poradkyně a publicistky PhDr. Evy Labusové, která knihu pokřtila:

“Když se v České republice mluví o normálním těhotenství a porodu, obvykle se s tím pojí nějaké kontroverze. Třeba pocit nutného úsilí bojovat o humánnější poměry v porodnictví. Potřeba hledání ostrůvku normálnosti, kde by těhotenství a porod mohly proběhnout nerušeně a s vlídnou podporou. Všudypřítomné nebezpečí názorových konfliktů či zbytečných intervencí prostou radost ze zázraku zrození narušuje.

Děkuji Vlastě Jiráskové za to, že její knížka – i díky půvabným ilustracím Markéty Kotkové – tyhle rozpory prostě vyrušila. Poselství příběhu je jednoznačné. Pochybnosti nejsou přítomny. Jen pravda, že narodit se lze z lásky a s láskou.

Knížka přináší naději, že přicházení na svět bude v naší zemi jednou tak přirozené, ohleduplné a laskavé, jako je ona sama.”

Eva Labusová, www.evalabusova.cz

100_7389

22.5.2014
Knihou Povídej mi, jak jsem se narodil/a jsem si také přála přispět k rozšíření povědomí o práci dul. www.duly.cz.

dula3

22.5.2015
Knížka k prodeji Na Perštýně v Praze. www.respektkporodu.cz

Povidej   Povidej2

19.5.2014
Na Perštýně, Praha 1: Festival o těhotenství porodu a rodičovství, stánek se samými zajímavými knihami.

plakat na STRP

19.5.2014
V rámci Světového týdne respektu k porodu (STRP) knihu koupíte také např. v Nymburku, Liberci, Milovicích, Českých Budějovicích a Teplicích, viz stránky STRP.
V Brně je k dostání v Bráně k dětem.

19.5.2014
Dnes začíná Světový týden respektu k porodu. Na mnoha místech ČR i na světě se budou konat besedy, přednášky, výstavy, promítání filmů. Kniha Povídej mi, jak jsem se narodil/a se bude prodávat v Praze v kině Perštýn na Festivalu o těhotenství, porodu a rodičovství, kde bude zítra v 18 hod při slavnostním zahájení představena.

plakat kolaz2

Srdečně vás zveme na
KŘEST KNIHY Povídej mi, jak jsem se narodil/a
,
který se koná ve čtvrtek 15. května – na Den rodin -  od 18 hodin
v kavárně Kidó, Šmeralova 22, Praha 7
za účasti autorky, ilustrátorky a grafičky.
Knihu pokřtí rodinná poradkyně a publicistka Eva Labusová a
předsedkyně Hnutí za aktivní mateřství a žena mnoha povolání Petra Sovová.
Hudební osvěžení zajistí Anežka Kotková (zpěv), Kristýna Dvořáková (violoncello)
a Jakub Jirásek – Jéčko (kytara, zpěv, atd.)

15. května 2014
Křest knihy se opravdu vydařil! Moc děkuji všem, kdo přišli. Evě Labusové a Petře Sovové - kmotřičkám a dobrým sudičkám – i Marii Vnoučkové, která se této role zhostila na dálku (viz OHLASY). Všem mladým hudebníkům za milá vystoupení. Věřím, že krásná energie dnešního setkání ponese knížky k jejich čtenářům. Víc fotek je na facebooku.

100_7406
Markéta Kotková, Vlasta Jirásková a Lenka Blažejová

IMG_0338

100_7379

100_7375

 

 

2. května 2014
Ukázka:
kniha1

Kniha5

Kniha3

30. května 2014
Barevné voňavé knížky z tiskárny jsou už u nás doma!

knizka

27. dubna 2014
Originály Markétiných obrázků ještě před skenováním (únor 2014).

obrazky 1

obrazky 2

obrazky 5

25. dubna 2014
Dnes se kniha tiskla v tiskárně v Havlíčkově Brodě. Mám radost!

TISK1