GRAFIČKA

Lenka Blažejová

Mám dvě děti. Měla jsem štěstí a zažila dva krásné porody. Jeden z nich domácí s porodní asistentkou a laskavou péčí Vlasty Jiráskové jako duly. V těhotenství jsem chodila i na Vlastiny inspirativní kurzy.
O dvě těhotenství jsem ale také přišla. Jako součást sebeléčení jsem vytvořila web www.ztratamiminka.cz. Je podporou pro ženy či rodiče, kteří ztratili miminko, ať narozené či nenarozené.

Svoje povolání jsem zdědila po rodičích, otci typografovi a matce výtvarnici. Vystudovala jsem SPŠ grafickou a VŠUP v Praze, ateliér písma a typografie. Jako diplomovou práci jsem vytvořila animovanou počítačovou hru Elemotion – Cesta sebeobjevování, za kterou jsem získala ocenění na Mezinárodním bienále grafického designu v Brně.

Nejraději graficky upravuji a sázím knihy. Pracuji pro nakladatelství OSULE (Cyklická žena; Žít, meditovat, pracovat; Spiritual Messages for Woman), Gasset, Albatros Media, Národní galerie v Praze.
Často graficky spolupracuji s malířkou a ilustrátorkou Markétu Kotkovou (Inspirační kalendář, Týden má sedm dní, Kryštůfek v lese, Tajemným Svojanovskem).
Výtvarně jsem se podílela na hudebních projektech Moniky Načevy, Yellow Sisters, Ridiny Ahmedové, Hypnotix, Lucie, Létajícího koberce.
Vytvořila jsem grafiku např. pro restauraci Maitrea, A centrum, Rukodílnu Organika a další.

Více na www.blazejova.cz.

lb3-1