OHLASY

S tříletou dcerou jsem tuhle knížku četla celé těhotenství, jednotlivé pasáže zná nazpamět. Teď už má přes tři týdny sestru a plánuje další sourozence. Ve třech a půl letech ví, k čemu je placenta, že miminko plave v plodové vodě a že mateřské mléko není jen potrava, ale taky lék. Nejvíc mě ale pobavilo, když si před pár dny našla nějaký proužek papíru a šla na záchod dělat si těhotenský test. “
Anna Sedlická, Praha
.
.
“Už se kochám. Krásně a citlivě napsané, hezké ilustrace.
Děti jsou knihou nadšené. Čteme každý večer; mám páreček – jeden večer verze pro syna a druhý večer pro dceru. Děti zaujala práce porodní asistentky.
Synovi v knize schází svatba – jeho slovy ´ta je pro rodinu také důležitá´.
Děkuji za vydařenou knihu. Cítím, že působí i léčebně.”
Jitka Blábolilová, lékařka, která se věnuje celostní gynekologii a porodnictví, www.jitkablabolilova.cz
.
“TATO KNÍŽKA VELMI NĚŽNĚ A PŘITOM ODBORNĚ SPRÁVNĚ VYSVĚTLUJE PŘÍCHOD DĚTÍ NA SVĚT DĚTEM SAMÝM.”
Petra Sovová, předsedkyně Hnutí za aktivní mateřství, www.iham.cz
.
.
“Jsem zase nadšená z knížky Povídej mi, jak jsem se narodil. Krásně jemně a citlivě s krásnými obrázky popisuje všechno kolem přirozeného zrození. Moje děti ji milují a teď jsem ji půjčila kamarádce a zase radost u dětí.”
Jana Frajtová, Cheb
.
:
“Našim dětem a především holčičkám bychom měli předávat pozitivní informace o porodu, neboť to ovlivňuje jejich očekávání, se kterým pak půjdou ke svým vlastním porodům, a tedy i průběh těchto porodů… Tohle je moc pěkná knížka pro děti o narození miminka. Hodí se pro povídání s dětmi o tom, jak se narodily, při očekávání narození sourozence nebo pro seznámení s tím, jak přirozený porod probíhá a jak může být krásný. Knížka se hodí i jako dárek k narozeninám dítěte, k narození miminka apod.”
Monika Anna Kašparová, dula, Vrchlabí, http://porod-s-duverou.webnode.cz/
.
.
“Vlasta Jirásková napsala krásný text o těhotenství, čekání na miminko, zázraku narození a láskyplném rodičovství… Já jsem měla tu radost knížku ilustrovat…”
Markéta Kotková na svém webu www.papillon-detem.cz
.
.
“Jo, Vlasti, a ta kniha je nádherná, hluboká, křehká, nežná, minimalistická. Úplně tě v tom vidím. Děkuju, žes ji napsala.”
Šárka S.
.
.
“Překrásná knížka o porodu pro děti, výborná při čekání na narození sourozence.”
Kristina Neubertová Zemánková, porodní asistentka, maminka 2 dětí. www.strom-zivota.net
.
.
“Lutujem, ze som kupila len jednu, lebo je to jedna z najkrajsich kniziek, ake som kedy vobec drzala v ruke, to myslim celkom uprimne. Nedavno som ju velmi spontanne darovala mojej dobrej kamaratke, mysliac si, ze nebude problem ju zohnat…Moj patrocny syn ju miluje a stale sa ma na nu vypytuje, kedze som mu vtedy slubila, ze si hned kupime dalsiu, aby sme si ju mohli citavat…”
Z.B.

.
.
Chcem vám poďakovať za prekrásnu knihu “Povídej mi, jak jsem se narodil/a”. Môj ani nie päťročný syn ju má veľmi rád, často mi ju sám prinesie, aby som mu z nej čítala. A ja mám čo robiť, aby som sa pri každej druhej vete nerozplakala.  Po niekoľkých prečítaniach sa mi to už celkom darí…   Veľa radosti a úspechov do ďalšej práce a tiež krásne prežitie sviatkov praje študujúca dula Zuzana “
.
.
“Vlasti, moc děkujeme za tvou knihu Povídej mi, jak jsem se narodil/a …. naše dcerka ji miluje a chce ji číst skoro každý den, dokonce už ji i sama vypráví, já jen otáčím listy…to jsou kouzelné okamžiky. Děkuji za tebe a tvou knihu.”
Žaneta Kubešová
.
.
“Děkuji vám mockrát, dříve než jsem dorazila domů abych odeslala platbu, knížka už tu na mě čeká! S radostí jsme s manželem a miminkem v bříšku do knihy nakoukli! Opravdu moc hezké dílo.”
Klára
.
.
“Měla bych zájem o dvě knihy, okouzlily mě.”
Lucie Šaňková, www.penzionnadlipou.cz
.
.
“Vlasta Jirásková, dula, laktační poradkyně, lektorka, autorka a vůbec zkrátka zajímavá (navrch aktivní a akční) žena, napsala a vydala knihu pro děti a rodiče Povídej mi, jak jsem se narodil/a.
Kniha je to krásná na pohled a něžná na přečtení, a jak název napovídá, vypráví (dětem) o tom, jak lidé přicházejí na svět.
Mluví o lásce (partnerské i rodičovské), vztahu (k lidem i k životu), milování (fyzickém i tom tělo překračujícím), radosti a napjatém očekávání, citech a pocitech a hlavně, hluboce lidsky a věrně o porodu a zázraku zrození.
A to je zázrak, u kterého jsme byli všichni, který se nás týká a dotýká, který je pro nás pro všechny důležitým a často určujícím a právě proto by měl být tématem, o kterém si povídáme i s dětmi.
Ve Vlastině knížce sice chybí porodní sál, tým lékařů v rouškách i přístroj co dělá píp, zato však obsahuje srozumitelné a s vhledem a porozuměním podané sdělení, že porod je přirozený proces, fyzické (byť fyzicky náročné) završení toužebně očekávaného spění.

Tahle Vlastina citová (i finanční – kniha vyšla vlastním nákladem) investice, podpořená krásnými a hloubku majícími ilustracemi Markéty Kotkové, stojí za opakované přečtení. A tak, protože se mě, jakožto ženy a matky, téma porodů (a literatury pro děti!) týká, tuhle knížku doporučuji. Povídejte jim.”  zde

Alena Soušková, www.poddracimkamenem.cz

.

Milá Vlasto, dodnes jsem ti nevyjádřila slova chvály na tvou překrásnou knížku. Ke čtení jsem se dostala až teprve nedávno a byl to pro mě krásný a dojemný zážitek. Moc Ti za ni děkuju a přeju Ti, abys napsala nějaký pokračování. To vlastně přeju nám všem.”
Lenka Cingrošová, dokumentaristka, m.j. autorka krátkých filmů Unie porodních asistentek (UNIPA)
.
.
“Když se v České republice mluví o normálním těhotenství a porodu, obvykle se s tím pojí nějaké kontroverze. Třeba pocit nutného úsilí bojovat o humánnější poměry v porodnictví. Potřeba hledání ostrůvku normálnosti, kde by těhotenství a porod mohly proběhnout nerušeně a s vlídnou podporou. Všudypřítomné nebezpečí názorových konfliktů či zbytečných intervencí prostou radost ze zázraku zrození narušuje.

Děkuji Vlastě Jiráskové za to, že její knížka – i díky půvabným ilustracím Markéty Kotkové – tyhle rozpory prostě vyrušila. Poselství příběhu je jednoznačné. Pochybnosti nejsou přítomny. Jen pravda, že narodit se lze z lásky a s láskou.

Knížka přináší naději, že přicházení na svět bude v naší zemi jednou tak přirozené, ohleduplné a laskavé, jako je ona sama.”
Eva Labusová, rodinná poradkyně a publicistka

.

“Děkuju za váš úžasný počin! Vlastě za tu myšlenku, nádherný a jemný text, lehoučký a vzdušný, Markétě za procítěné obrázky – snášejí se na text přímo z nebe… A Lence, že všechno takhle úžasně sladila! Knížka je od začátku do konce úplný klenot! A ještě jednou Vlastě a jejímu muži, že je knížka mezi námi.
Myslím, že ten krásný příběh je velkou nadějí, že holčičkám, které ho budou číst se svými rodiči, se zapíše do paměti, že takové to prostě jednou bude, takové je to normální. A chlapečkům, že je normální být takovým tatínkem…”
Romana Boukalová
.
.

“Knížku jsem přečetla jedním dechem a s velkým napětím, jak to dopadne. Naštěstí to dopadlo dobře. Miminko se narodilo, nikdo ho nikam neodnesl. Jsem ráda, že vznikají knihy s takovým dobrým koncem. Dává mi to naději, že se tak bude dít i v životě. Že dobrý konec příběhu narození bude zároveň dobrým začátkem šťastného soužití mezi matkou a dítětem. Že jejich vztah se porodem naplní a dál budou moci žít z velké lásky, která se mezi nimi po porodu vytvoří.

Přeji knize, aby se líbila hlavně dětem, aby chtěly slyšet, jak krásně se narodily a hlavně, aby přibývalo těch, které to skutečně zažijí.
Milá Vlasto, všechny Vás tam moc zdravím. Markétu a všechny, kdo se na tvorbě a výrobě podíleli.
Nechť Vaše knížka přináší radost do života.”
Marie Vnoučková, porodní asistentka, která se na dálku zhostila role jedné z kmotřiček a dobrých sudiček knížky
.
.

 

“Knížka krásně prodchnutá rodičovskou láskou.”

Zdeněk Venera